Dostępny.net

“Przedłużenia zmysłów? Niepełnosprawni i media”

Ponieważ na stronie Centrum informacja jest w postaci jedynie graficznej (sic! Tak, pisałem już, czekam na reakcję Szybciorem poprawili dodając wersję tekstową przed skanem plakatu. Tak trzymać!). Pozwolę sobie zamieścić jej poszerzoną wersję zaproszenia opublikowaną pierwotnie w serwisie Studenckiej Gazety Internetowej.

Stowarzyszenie Europejskie Centrum Edukacji Medialnej oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na debatę “Przedłużenia zmysłów? Niepełnosprawni i media“.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada br. (czwartek) o godzinie 11.oo w Sali Kameralnej Zachodniej (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) przy ul. Joliot-Curie.

W debacie wezmą udział osoby zajmujące się kreowaniem wizerunku niepełnosprawnych w mediach. Osoby te uczestniczą w różnych projektach i przedsięwzięciach pomagając w ten sposób przezwyciężyć barierę “My – Oni”.

Odbędzie się również podsumowanie warsztatów dziennikarskich przygotowanych przez Stowarzyszenie Europejskie Centrum Edukacji Medialnej “Jak pisać i mówić w mediach o niepełnosprawnych“, które poprowadzili: Bartek Skrzyński i red. Leszek Kopeć.

Uczestnicy debaty:

  • Agata Jabłońska (modelka na wózku inwalidzkim – www.jablonska.org )
  • Małgorzata Radwańska – niewidoma psycholog, uczestniczka projektu Niewidzialna Mapa Wrocławia
  • dr Iwona Jagoszewska (Instytut Pedagogiki UWr)
  • dr Urszula Dębska (Instytut Psychologii UWr)
  • Alicja Chomicka (przedstawicielka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych)
  • red. Leszek Kopeć (dziennikarz Polskiego Radia Wrocław, poeta, muzyk)
  • Bartek Skrzyński (rzecznik prasowy programu “Nie ma barier. Dolny Śląsk”)
  • Tomasz Kępski (przedstawiciel Agencji Interaktywnej Janmedia – prowadzi badania dostępności stron internetowych dla ludzi niewidomych i niedowidzących)

Debatę poprowadzi: dr Agnieszka Zwiefka-Chwałek z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Patronat medialny nad debatą objęli: AR LUZ oraz Portal Kulturalny G-punkt.