Dostępny.net

Manifest, czyli “o blogu”

Blog powstał jako reakcja na budzące się w Polsce zainteresowanie dostępnością stron internetowych przy jednocześnie niskiej świadomości czym tak naprawdę jest owa “dostępność”.

W zamierzeniu jest kierowany głównie do 3 grup odbiorców:

  1. webmasterów
  2. dziennikarzy
  3. menedżerów i właścicieli stron

Dlaczego tak? Ano dlatego, że według mnie to ludzie należący do jednej lub kilku z tych grup powinni przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego co to znaczy “dostępna strona”. Nie należysz do żadnej? Nie masz się czym przejmować. To blog także dla Ciebie – jest dostępny dla wszystkich ;-)

Mam zamiar publikować w blogu zarówno podstawowe informacje dotyczące dostępności jak i przykłady dla bardziej zaawansowanych webmasterów. Mam nadzieję w ten sposób odmagicznić zagadnienia i pokazać, że nie taki diabeł straszny.

Pisząc będę bazował na własnym doświadczeniu, kilka osób szczególnie zainteresowanych tematem ze względu na własną dysfunkcję obiecało wsparcie, również merytoryczne – z góry dziękuję. Ponieważ nie odkrywam trzeciej strony księżyca będą pojawiały się artykuły opierające się o inne prace, czy będące polemiką z innymi autorami. Te jednak będą wyraźne oznaczone, żebym nie został posądzony o plagiat ;-)

Koniec pustosłowia, czas do pracy ;-)

PS: Całą swoją pracę związaną z dostępnością, a ten blog w szczególności, dedykuję mojemu Ojcu, który włożył niemało w pracy i czasu by wyprowadzić mnie na ludzi. A teraz sam na sobie odczuwa znaczenie “bariery architektonicznej”.