Dostępny.net

Małpki, czyli “o małpkach”

Jako znak rozpoznawczy wybrałem japońskie trzy mądre małpy.

Po części dlatego, że w jakiś sposób swoimi gestami oddają użytkowników, którzy dostępnymi stronami są zainteresowani w sposób żywotny. Po części dlatego, że w jakiś symboliczny sposób reprezentują też 3 grupy do których kierowany jest w szczególności ten blog:

Mizaru

wizerunek Mizaru - małpki z zakrytymi oczymazakrywa oczy w geście “nie widzę nic złego”. Dla mnie reprezentuje również opornego webmastera. “Nie widzę w czym problem. WFM – dla mnie działa. O co to całe zamieszanie?”.

Kikazaru

wizerunek Kikazaru - małpki z zakrytymi uszyma“nie słyszę zła”, małpka zakrywa uszy. To menedżer/właściciel, który woli zasłonić się niewiedzą niźli podjąć działania mające na celu poprawę dostępności strony za którą jest odpowiedzialny.

Iwazaru

wizerunek Iwazaru - małpki z zakrytymi ustamizakrywając usta “nie mówi o złu”. To każdy kto realizuje kondratowe “wiem … , ale nie powiem”. Reprezentuje w naszym blogu każdego, kto mógłby odsłonić oczy Mizaru i uszy Kikazaru, ale nie zrobi tego, bo po co się wychylać. Osobom, które nie chcą być Iwazaru polecam artykuły w kategorii dla dziennikarza.

No i wyszło poważnie o wesołych małpkach. Chyba będę musiał napisać ten tekst jeszcze raz, ale na razie niech zostanie jak jest ;-)

Tylko proszę nawet jeśli spotkasz reprezentanta powyższych nie mów do niego “ty małpo”.

PS:  Dla pytających: wizerunek małpek wraz z licencją nabyłem w serwisie stockexpert.