Dostępny.net

Category: inne

Euro 2012 kontra eIntegracja 2010

O zbliżającym się Euro 2012 i o stanie przygotowań słychać co kilka dni w mediach i to głośno. Czy zdążymy ze stadionami? Czy będą autostrady czy tylko drogi ekspresowe? Odbiorą nam to Euro czy nie? A tymczasem w głębokim cieniu medialnym upływa czas nieuchronnie zbliżający nas do znacznie bliższego terminu

Read More »

Dostępne formularze – etykiety cz. 2

Poprzednio skupiłem się na technicznych aspektach oznaczania elementów formularza. Jak obiecałem pociągnę ten temat dalej (trochę mi to zajęło niecierpliwych przepraszam  ). Grupowanie elementów Tak jak istotna do zrozumienia idei jest najczęściej kolejność pól formularza tak, zwłaszcza w przypadku bardziej rozbudowanych, konieczny staje się ich podział na logicznie powiązane ze sobą grupy.

Read More »

Wersja WAI serwisu Premiera i CAPTCHA

Dostałem dziś sygnał o pewnym braku konsekwencji na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, więc postanowiłem się temu przyjrzeć: Na stronie premiera – wersja WAI na samym dole jest formularz: ‘zgłoś błąd’I tam się prosi o podanie kodu z obrazka.1. Jak ci ludzie maja ten kod zobaczyć to jest dla mnie zagadka.2.

Read More »

Przyjaciel Białej Laski 2010

Dziś przypada święto osób niewidomych – Światowy Dzień Białej Laski.Z tej okazji chciałbym zaproponować małą zabawę: “Przyjaciel Białej Laski 2010“ Zasady są proste: Pamiętaj: czasem najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne  Do dzieła! Ze względu na brak zgłoszeń w tym roku Biała Laska nie będzie miała Przyjaciela  Ale nie składamy broni.

Read More »